4. ročník otrokovického halového mítinku

24.1.2002

Otrokovice - Nejkvalitnější podívanou ve své krátké historii nabídl divákům 4. ročník halového závodu ve skoku vysokém Otrokovická laťka. V mužské i ženské kategorii překonali dva výškaři rekordy mítinku. „Je to super,“ radoval se ředitel závodu Michal Petřík. V závodě žen dominovala slovenská výškařka Diana Lázničková. Ve svém pátém závodě v halové sezoně konečně překonala svůj cíl. Přeskočila laťku ve výšce 186 centimetrů a zajistila si účast na halovém mistrovství Evropy ve Vídni. „Ulevilo se mi, jsem nadšená,“ přiznala Diana Lázničková. „Byl to ideální závod pro překonání limitu. Ani velký, ani malý.“ Rekord mítinku, který měl z roku 2000 hodnotu 183 centimetrů, překonala také Iva Straková z Olympu. Zlepšila ho o jeden centimetr. Mužský závod měl hlavní hvězdu ve Svatoslavu Tonovi, jenž si účast na evropském šampionátu zajistil už minulý týden výkonem 227 centimetrů. V Otrokovicích zvládl o šest centimetrů méně, přesto jeho výkon stačil na prvenství. Kromě něj překonal rekord mítinku, který výkonem 218 cm z loňského závodu držel Tomáš Ort, také Dalibor Hon z Olomouce. Výšku 219 cm překonal na třetí pokus, na 221 cm už nebyl úspěšný ani jednou. V doprovodných běžeckých a dálkařských závodech většinou dominovali atleti z regionu. V bězích se prosadil také výškař Stanislav Sajdok z Třince, jenž vyhrál překážky a v hladkém sprintu skončil druhý. Ve skoku do výšky vybojoval čtvrté místo.

Výsledky Otrokovického halového mítinku 2002

Běh na 40 yardů mužů: 1. Šrom (J. Otrokovice) 4,79, běh na 40 yardů žen: 1. Mazáčová (Uh. Hradiště) 5,26 . Běh na 40 yardů přes překážky mužů: 1. Sajdok (Třinec) 5,46 .

Běh na 40 yardů přes překážky žen: 1. Šafaříková (Olymp Praha) 5,86, dálka mužů: 1. Hnízdil (SK Jeseniova Praha) 696 cm, 2. Blaha (Uh. Hradiště) 687, 3. Toufar (AK Zlín) 667.

Výška žen: 1. Lázničková (STU Bratislava) 186 cm, 2. Straková (Olymp Praha) 184, 3. Janků (Jablonec) 178 .

Výška mužů: 1. Ton (Dukla Praha) 221 cm, 2. Hon (Olomouc) 219, 3. Křehula (MS Brno) 216, 4. Sajdok (Třinec) 209, 5. Balcar (Olymp Praha) 209.